Åk på en riktig paradisresa till Seychellernas fantastiska övärld. Denna resa börjar på ön Praslin där du bor i 5 nätter. Här kan du sola och bada i det turkosa havet. Vi rekommenderar även en tur med färja över till den lilla ön La Digue, som bara ligger tio minuter bort.
Efter fem dagar är det dags att byta ö, till huvudön Mahé och det nybyggda Ephelia Resort. Ephelia består av 150 villor, fem restauranger, två kritvita stränder och ett nybyggt SPA.
Reseupplägg
Dag 1
Ni flyger från Stockholm, Göteborg eller Köpenhamn. Tiden kan variera beroende på vilket flygbolag som passar bäst.
Dag 2-6
Ni anländer till Mahé på morgonen och har transfer till färjan i Victorias hamn.
Båt till Praslin, ca 1 timme. Transfer från hamnen till hotellet.
Boende: Coco de Mer Hotel & Black Parrot Suite.
Måltider: Halvpension
Dag 7-11
Idag är det dags att lämna Praslin och åka till huvudön Mahé. Ni blir upphämtade och skjutsade till färjan och sedan tillbaka till Mahé. Restid ca 1 timme. När ni är framme i Victoria står en bil och möter er .
Boende: Ephelia Resort
Måltider: Halvpension
Dag 12
Transfer från hotellet till flygplatsen. Dags för hemfärd.