Spendera tolv dagar i paradiset. Den här resan bor du på en 4-stjärnig resort med 221 rum. Här finns allt du kan tänkas behöva, från de vanliga faciliteterna till restauranger, barer och aktiviteter.

I det turkosa havet kan du både vindsurfa och dyka med tuber. Vanligt bad går självklart också bra. Är du en landkrabba, som ändå vill ha närheten till vattnet kan du alltid åka på en kryssning, eller kanske fiska efter golfbollar i den närliggande golfbanans vattenhål.

Oavsett vad du väljer att göra på resmålet är en sak säker, den här resan är alldeles för bra för att missa.

 

PRISINFORMATION

****

Preliminärt pris per person: 27 900:-

Priserna gäller vid minimum av 2 resenärer.

Intresseanmälan

Vill du veta mer om den här resan?
Fyll i formuläret och berätta när du vill åka,
så återkommer vi med ett reseförslag.

Resan kan aldrig garanteras innan en riktig bokning är gjord, detta sker först när den bekräftats från oss. Finns det inte plats på din önskade resa kan vi alltid föreslå ett likvärdigt alternativ.

Resa:

Information:

Övrigt:

 Endast flyg

Tour Africa för register över de personuppgifter du lämnat i enlighet med personuppgiftslagen (PUL). Uppgifterna används för att vi ska kunna fullgöra våra åtaganden. Nödvändiga uppgifter lämnas till våra samarbetspartners, som flygbolag och hotell m.m. Ansvarig för personuppgifterna är Tranås Resebyrå AB.

Reseupplägg

Dag 1

Avresa från Stockholm, Göteborg eller Köpenhamn på eftermiddagen. Resan går med reguljärflyg via Paris eller London och sedan vidare därifrån till Mauritius.


Dag 2-11

Vid ankomsten möts du upp av vår agent och körs till ditt hotell.
Boende:
Maritim Hotel
Måltider:
Frukost och middag


Dag 12

Transfer till flygplatsen och hemresa.